top of page

Přírodní stavitelství

Projekce

Zajišťuje kompletní projektovou dokumentaci staveb z přírodních materiálů. Takovéto domy je nutné vhodně zakomponovat do okolního prostředí, důležitá je orientace domu vůči světovým stranám, využití solárních zisků či vhodně zvolené materiály. Pro správný návrh je nezbytná je znalost stavební fyziky. Tvarová i materiálová variabilita může domu dodat opravdu jedinečný vzhled.

Co je přírodní stavitelství

Přírodní stavitelství je obor založený na užívání tradičních stavebních materiálů novými netradičními postupy tak, aby byly splněny současné stavební standardy. Hlavními užívanými materiály jsou dřevo, hlína, sláma, kámen, písek, rákos, celulóza. Tyto materiály jsou ve srovnání s konvenčními zcela přirozené, ekologicky bezproblémové a zdravotně nezávadné. Snadno tak lze pomocí nich vybudovat stavby  velmi šetrné k přírodě a to je hlavní cíl přírodního stavitelství. Domy za použití slaměné tepelné izolace a přírodních hliněných omítek mají velmi příjemné vnitřní klima. V zimě dům dobře izoluje a v létě se nepřehřívá. Velmi příznivý vliv mají hliněné omítky. Jejich akumulační schopnost vyrovnává denní a noční extrémy v teplotě a vlhkosti vnitřního vzduchu. Krom jiného jsou hliněné omítky v přirozených barevných tónech estetickým prvkem oku velmi příjemným.

Realizace

V realizaci se specializujeme zejména na hliněné omítky, tesařské a pokrývačské práce s tradičními krytinami (došky, šindel, břidlice, bobrovka). Jsme schopni zajistit i kompletní stavbu domu na klíč.

Galerie

bottom of page