top of page

Kaplička sv. Huberta a altán

SAM_0636.JPG
Dokumenty ke stažení
Zadání

Na zatravněné terase na jižním úpatí hory Říp navrhnout jednoduchou kapli a altán.

Celá stavba má sloužit místním občanům, turistům a v neposlední řadě  členům místní myslivecké společnosti, kteří byli u zrodu této akce. Pozemek byl v nedávné době vyčištěn a byl zde obnoven malý rybníček s vlastním pramenem. Po horním okraji pozemku vede poměrně frekventovaná pěší cesta, jež je využívána hlavně turisty jdoucími na horu Říp z jižního směru.

Vlastní kaplička i altán jsou na pozemku umístěny a stavebně řešeny tak, aby bylo zjevné, že spolu vzájemně souvisí, ale vzhledem k rozdílné funkci mají od sebe mírný odstup. Na stavbu byly použity pouze přírodní materiály, které se zde vyskytují.  Jehličnaté a akátové dřevo a čedič. Přestože Říp je čedičová hora, čedič, který se kolem vyskytuje ve formě nepravidelných balvanů tzv. „řípáků“, je ke stavbě nevhodný. Proto byl použitý čedič kompletně dovezen z Lomu Dubičná v Českém středohoří.

Stavba byla, s výjimkou speciálních prací (poznámka níže) realizována převážně místními občany a členy myslivecké společnosti v r.2017.  Dne 23. září téhož roku vysvětil kapli 36.pražský arcibiskup, primas český Dominik kardinál Duka.

Na realizaci se podíleli: 

  • obraz na kapli sv. Huberta provedl  ak.mal. Martin Frind.

  • šindelové zastřešení firma Domus Naturalis

  • tesařské práce pan J. Černý z obce Černouček

  • truhlářské práce pan J.Linek Velvary

  • kamenické práce pan R.Senft Kly-Záboří

bottom of page